Abdullah Kumral, Nagehan Aslan

Değerli meslektaşlarımız;

Türkiye’nin ilk İngilizce olgu sunumu dergisi olması ile farklılık yaratacağını ve önemli bir boşluğu dolduracağını umduğumuz ‘Pediatric Academic Case Reports’ isimli dergimizin Pediatri Uzmanlık Akademisi (PUADER) çatısı altında yayın hayatına başladığını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız.

Dergimizde pediatrinin her alanından ‘Olgu Sunumu’ ve ‘Editöre Mektup’ türlerinde yazılar İngilizce olarak kabul edilip, elektronik olarak yayınlanacaktır. Uygulama ve eğitime dönük mesajlar içeren olgu sunumları ile bilgi paylaşımı sağlamanın önemli olduğunu düşünüyoruz ve olgu sunumlarının klinisyenlerin deneyimlerini aktarmaları için eşsiz bir fırsat sunacağına inanıyoruz.

İlk sayımızı çıkarmanın heyecanını yaşıyoruz. Dergimizin bilimsel platformda ilerlemesi için destek olan, emek koyan tüm dernek ve dergi kurul üyelerine, hakemlerimize, hocalarımıza, bilimsel makalelerini gönderen değerli bilim insanlarına kıymetli katkıları için ve bu bilimsel yolculuğumuzda bizlere verecekleri destek için şimdiden sonsuz teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Prof. Dr. Abdullah Kumral, Editör
Doç. Dr. Nagehan Aslan, Editör